
![]() |
Polskie firmy kosmetyczne, które wchodzą na rynek chiński są w stanie zwiększyć wartość sprzedaży w ciągu roku nawet o 1000 proc. - przekonuje szef biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Szanghaju Andrzej Juchniewicz. Wskazuje, że Państwo Środka ma obecnie blisko 15,5 proc. udział w światowym rynku kosmetycznym, a według prognoz do 2023 roku wartość tego segmentu rynku sięgnie 430 mld juanów, czyli ponad 244 mld zł. – Popyt na kosmetyki w Chinach rośnie w ostatnich latach w tempie dwucyfrowym i trend ten powinien się utrzymać – zaznacza Juchniewicz.
|
![]() |
Polskie kosmetyki to jeden z hitów eksportowych. Za granicę sprzedajemy tych prodyktów za 12 mld zł. Co więcej, polscy producenci wytwarzają nawet 30 proc. eksportowanych kosmetyków - pisze "Puls Biznesu". |
![]() |
Zawód kosmetolog, niesłusznie mylony z kosmetyczką, podbija dziś rynek, stanowiąc wysoko wyspecjalizowaną grupę fachowców, dbających o naszą urodę i zdrowie. Polki i Polacy coraz częściej chcą dobrze wyglądać, zdając sobie sprawę z potęgi działania wizerunku. Chcąc podobać się sobie i innym, zwracają się o pomoc do kosmetologa, którego prestiż zawodowy szybko dziś rośnie. Mimo że na niektóre zabiegi ze względu na wysoką cenę mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni, zapotrzebowanie na usługi kosmetologów wzrasta, zarówno wśród pań, jak i panów. Dobrze przygotowany kosmetolog przy pomocy specjalistycznych zabiegów poprawi i przywróci urodę ciała. Udzieli nam porad z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej, leczniczej, a także sposobów prawidłowego żywienia. Kosmetologia wiąże się bowiem także z edukacją pacjentów – jak zachować młodość i cieszyć się zdrowiem.
|